Rekowo i okolice – atrakcje, których nie można przegapić 

Rekowo to niezwykle atrakcyjna wieś kaszubska, położona w województwie pomorskim. Oprócz niespotykanych walorów przyrodniczych, ciszy i możliwości oderwania się od pędu i trosk dnia codziennego, to okolica obfitująca w wiele różnorodnych atrakcji turystycznych. Których nie można przegapić? Jakie miejsca warto odwiedzić, wypoczywając w Rekowie na Kaszubach? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Kraina jezior

Rekowo to wieś otoczona malowniczymi jeziorami. W najbliższym sąsiedztwie możemy wymienić aż pięć. Piękny las, zadbane ścieżki piesze i rowerowe, to wymarzone miejsce do spokojnych spacerów, obcowania z matką naturą, refleksji i wyciszenia, zarówno w samotności, jak i w gronie najbliższych nam osób. Jeziora lobeliowe jak Jezioro Płoczyca czy Rekówek to perfekcyjne miejsca na piknik, spacer, czas z książką czy popołudniową sjestę w asyście śpiewu ptaków.

Sauna na kółkach

Wielu z nas nie dziwią resorty SPA, które wyposażone zostały w sauny i inne udogodnienia. Tymczasem będąc w Rekowie, możemy skorzystać z mobilnej sauny o nazwie Relax na kółkach.

To usługa skierowana do szerokiego grona odbiorców, w tym także zakochanych. Wystarczy zarezerwować termin, wybrać miejsce na łonie natury i zadbać o swoje zdrowie i kondycję psychiczną w wyjątkowo przyjemnym anturażu. Mobilna sauna jest niezwykle oryginalną opcją, która szybko może się nie powtórzyć. 

Więcej informacji o Saunie znajdziesz tutaj:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100087187884323

Góra Siemierzycka – sport, to zdrowie!

Dla osób lubiących aktywny wypoczynek, będąc w Rekowie, idealnym miejscem będzie Góra Siemierzycka. To najwyższe wzniesienie Pojezierza Zachodniopomorskiego, zlokalizowane na wysokości 256,5 m n.p.m. Na szczycie dodatkową atrakcją jest wieża widokowa, z której możemy podziwiać pobliską okolicę. Co więcej, na szczyt prowadzi ścieżka przyrodnicza, która zachwyca swoimi walorami, umilając trud wspinaczki i pozwalając na zdobycie nowej, ciekawej wiedzy o Kaszubach.

Spływy kajakowe

Kaszuby i Rekowo to także doskonałe miejsce na wypoczynek dla miłośników sportów i atrakcji wodnych. Szaloną popularnością cieszą się spływy kajakowe, które są idealną rozrywką dla całych rodzin. To czas zabawy oraz uśmiechów, przepełnionych nutką adrenaliny. Rzeka Słupia to „fundatorka” niezapomnianych wodnych wrażeń. 

Zamek w Bytowie, czyli atrakcja dla pasjonatów historii

Zamek w Bytowie jest gotycką twierdzą Krzyżacką z XIV i XV wieku. Był własnością książąt pomorskich. Okazały dziedziniec zamku, doskonale zachowana architektura czy wyjątkowo okazała panorama roztaczająca się z zamku, to tylko kilka najważniejszych walorów obiektu. Zamek uważny jest za najważniejszą atrakcję Bytowa. Co roku odwiedza go ogromna ilość turystów z całej Polski czy Europy. Muzeum Zachodniopomorskie zgromadziło na Zamku liczne zbiory nawiązujące do bogactwa kulturowego Kaszub, które zaciekawią zarówno dorosłych, jak i najmłodszych turystów.

Rekowo i pobyt w przepięknych warunkach przyrody to również miejsce do zdobywania wiedzy, poszerzania swoich umiejętności fizycznych, korzystania z wysokiej klasy zabiegów pielęgnacyjnych czy poznawania historii naszego kraju. Odwiedź Kaszuby, a z pewnością będziesz ich stałym bywalcem przez wiele lat.